Μετά τον Αντώνη Ρέμο και η Ελένη Μενεγάκη εμπιστεύτηκε την εταιρεία μας, Εκκλησιαστικά Είδη “Ευαγγελίδης Δ. Ηλίας”, για την αγορά Κολυμβήθρας Βαπτίσεως. Το υλικό κατασκευής της κολυμβήθρας ήταν ο επιχρωμιωμένος ορείχαλκος για να εξασφαλίζει απεριόριστη αντοχή της στο χρόνο. Στο επάνω μέρος υπάρχουν τέσσερις ανάγλυφες παραστάσεις Του Χριστού, Της Παναγία, του Αγ. Ιωάννου του Προδρόμου και της Βάπτισης. Η κολυμβήθρα δόθηκε ως δωρεά στην Ιερά Μονή Παναχράντου – Αγίου Παντελεήμονος στην Άνδρο, όπου η Ελένη Μενεγάκη τέλεσε το μυστήριο της βάπτισης της κόρη της στις 27 Αυγούστου 2015.
Elias Evagelidis
Ο Ηλίας Ευαγγελίδης, διευθυντής της εταιρείας εκκλησιαστικών ειδών Ευαγγελίδης Δ. Ηλίας, έχει αφιερώσει τη ζωή του στην παροχή υψηλής ποιότητας εκκλησιαστικών, ξυλόγλυπτων και ιερατικών ειδών. Με πάνω από 20 χρόνια εμπειρίας στον τομέα, έχει καταφέρει να εδραιώσει την εταιρεία ως κορυφαίο προμηθευτή στην παγκόσμια αγορά. Υπό την καθοδήγηση του, η εταιρεία μας παρέχει τον πλήρη εξοπλισμό ενός Ιερού Ναού ή Μοναστηριού, διασφαλίζοντας την άριστη εξυπηρέτηση των πελατών.